Dziś jest wtorek, 17 maja
Imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Pilny komunikat dla wszystkich uczniów i rodziców. Jaki jest plan ministerstwa? Wiceszef resortu odpowiada

25.01
0

Co dalej z nauką w szkołach? Stacjonarne nauczanie stoi pod znakiem zapytania w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.Wzrost zakażeń nowym wariantem Omikron w Polsce z dnia na dzień staje się coraz poważniejszy. Podczas rozmowy w programie Newsroom, wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski nie ukrywał, że sytuacja jest poważna i będzie wymagała podjęcia działań.

Jedną z takich decyzji ma być określenie w najbliższych dniach czy szkoły przejdą na zdalny tryb nauczania. - Wkrótce zapadną w tej sprawie decyzje. W nocy odbyliśmy konsultacje z szefem Generalnego Inspektoratu Sanitarnego - mówił.

Pojawiają się przesłanki, że resort zdrowia nie zgodzi się na całkowite zamknięcie szkół. Stacjonarne nauczanie miałoby zostać zachowane tam, gdzie liczba zakażeń jest o wiele mniejsza.

- Szczegóły podadzą ministrowie Czarnek i Niedzielski. Oczywiście, jak zapadanie ostateczna decyzja - mówił. - W związku z olbrzymim przyrostem zachorowań na COVID-19 sytuacja w szkolnictwie jest naprawdę ekstraordynaryjna - podkreślił Rzymkowski.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności