Dziś jest wtorek, 17 maja
Imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Prezydent podjął decyzję, ogromne zmiany od 1 lutego. Nowe prawo obejmie wszystkich Polaków

27.01
0

Rząd stara się zaklejać dziury jakie sam pośrednio stworzył powolnym zatracaniem się polskiej gospodarki. Czy takie posunięcie w jakikolwiek sposób pomoże?Z dniem 1 lutego zacznie obowiązywać nowa ustawa wskazująca na ceny poszczególnych produktów żywnościowych. Co to zatem oznacza dla kieszeni każdego Polaka?

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa wprowadza w ramach tarczy antyinflacyjnej 2.0. obniżony VAT na żywność, gaz i nawozy. Jak będą wyglądały zmiany?

Produkty takie jak żywność i napoje, które obecnie objęte są stawką podatku VAT w wysokości 5%, od lutego nie będą opodatkowanie podatkiem VAT w ogóle. Paliwa silnikowe objęte 23% VATem obejmie obniżka podatku do 8%. Są to olej napędowy, biokomponenty, które stanowią samoistne paliwa, benzyna, gaz LPG.

Z kolei wszelkie nawozy czy środki ochrony roślin objęte VAT-em 8% od lutego zanotują spadek podatku do zera.

Zmieni się również cena gazu, tutaj VAT z 8% spadnie do zera. A także energii cieplej - z 8% do 5%. Energia elektryczna została już wcześniej obniżona do podatku 5% i ta stawka od lutego zostaje utrzymana. Obniżki będą obowiązywać póki co tylko przez kilka miesięcy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności