Dziś jest poniedziałek, 16 maja
Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Adama

8 lutego miliony Polaków usłyszą najgorsze wieści. Eksperci mówią o pogromie, który nas czeka! Wtedy zapadnie decyzja

28.01
1

Już 8 lutego miliony Polaków usłyszą bardzo złe wieści. Chodzi o kwoty płaconych rat kredytów.Zgodnie z planem, już 8 lutego ma się odbyć kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. To właśnie od tego organu zależy wysokość rat naszych kredytów, bowiem RPP obniża i podwyższa stopy procentowe, które są główną składową płaconych od zobowiązań odsetek. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie podnoszono poziom stóp i niestety... to nie koniec.

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński w swojej wypowiedzi dla agencji Bloomberg wskazał, że możemy się spodziewać "zdecydowanego wzrostu stóp procentowych w Polsce". - Podwyżka może być zaskakująca i przekroczyć rynkowe oczekiwania - mówi Glapiński.

Niestety, to oznacza, że miliony Polaków powinny liczyć się z poteżnym ciosem w budżety domowe. - Stopy NBP mogą przebić nawet 5% albo 6%? To by oznaczało niemal podwojenie rat - alarmuje były wicepremier Janusz Piechociński.

Portal money.pl dokonał obliczeń z których wynika, że w przypadku podwyżki stóp procentowych do poziomu 5 procent rata przykładowego kredytu wzrosłaby do kwoty 2268 złotych względem 1400 złotych płaconych jeszcze w październiku. Oznacza to wydatki dla gospodarstwa domowego większe aż o 10 tysięcy złotych rocznie! Nic więc dziwnego, że internauci już mówią o nadchodzącym "finansowym pogromie" dla milionów Polaków.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności