Dziś jest poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny Władysława, Maryli, Władysławy

Takiej oceny Kaczyński się nie spodziewał. Polacy zmienią zdanie?

1.06
0

Wybitny polski uczony prof. Antoni Dudek nie kryje krytycznych słów pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Co na to wyborcy?Jarosław Kaczyński jest de facto przywódcą obecnych politycznych elit w Polsce. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest osobą, z którą muszą liczyć się zarówno prezydent Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki. Jego zdanie jest bardzo ważne dla rządzących.

Tymczasem na łamach "Newsweeka" druzgocącą opinię w sprawie Kaczyńskiego przedstawił profesor Antoni Dudek - polski politolog, historyk i publicysta, profesor nauk humanistycznych, członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wybitny uczony uznał wprost prezesa PiS za "nieudacznika". Uważa też, że ma też słabość do pewnych ludzi, a wybory władz nie zawsze są zgodne z polską racją stanu. - Dla Kaczyńskiego polityka zagraniczna jest zakładnikiem polityki krajowej, stąd ta wojna z Brukselą. Była ona podsycana nie tylko dlatego, że Kaczyński miał taką wizję wymiaru sprawiedliwości, jaką miał. To służyło też pokazywaniu rodakom: patrzcie, nasz rząd broni Polaków przed złą Brukselą, za którą stoją jeszcze gorsi Niemcy mówił w "Newsweeku" prof. Antoni Dudek.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności