Dziś jest niedziela, 4 grudnia
Imieniny Barbary, Krystiana, Berny

Tyle zarabiał Donald Tusk. Duża strata, setki tysięcy złotych

2.06
0

Były premier Donald Tusk nie jest już szefem Europejskiej Partii Ludowej. Chce się teraz zaangażować w pełni w polską politykę.Były premier Donald Tusk jest liderem Platformy Obywatelskiej. Niedawno jednak postanowił ograniczyć swoją aktywność poza granicami Polski, aby skupić się na krajowej polityce. Dlatego też zrezygnował z posady szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Co warto podkreślić, nie istniały żadne prawne przeciwskazania, aby Tusk łączył oba stanowiska. Można się jednak domyślać, że chodzi o czas i zaangażowanie w pewne sprawy. Widać, że eks-premier wybrał priorytety.

Jednak ile straci Donald Tusk na zmianie? Oświadczenia majątkowe polityków są jawne, więc nie stanowi to żadnej tajemnicy. Jako szef EPL zarabiał 30 tysięcy złotych miesięcznie, co w skali roku daje nam aż 360 tysięcy złotych. Jednak przysługuje mu świadczenie emerytalne, ponieważ jako przewodniczący Rady Europejskiej dostawał niemal 30 tys. euro miesięcznie. Zgodnie z przepisami, może liczyć na 18,7% swojego ostatniego wynagrodzenia. To w przeliczeniu da kwotę ok. 24 tys. złotych.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2022
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności