Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

500+ dla małżeństw? Jeszcze dziś polski sejm zajmie się projektem

7.06.2022
0

Czy małżeństwa w Polsce z długim stażem będą dostawać co miesiąc kwotę 500 złotych?Jest już program 500+ na dziecko, teraz pojawia się pomysł na nowe wsparcie - tym razem dla dorosłych. Pary z 40, 50, lub 60-letnim stażem małżeńskim miałyby otrzymywać 500 zł miesięcznie za pożycie małżeńskie. Tak zakłada petycja, którą jeszcze dziś zajmie się Sejm RP.

- To piękna inicjatywa. Warto ją rozważyć - mówi Elżbieta Rafalska, była minister, która wprowadzała w Polsce program 500 plus.

- Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że oprócz chwil wzniosłych jest proza życia, a więc opieka nad towarzyszem życia, którą małżonkowie świadczą sobie wzajemnie. Jeśli zaś sił nie starsza, trzeba korzystać z płatnej opieki osób trzecich - piszą autorzy petycji do posłów i proponują, by parom z co najmniej 40-letnim stażem przyznawać 500 zł comiesięcznej pomocy.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności