Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Jutro kolejna podwyżka stóp procentowych! Kredyty znowu w górę, wiemy o ile!

7.06.2022
1

Już jutro stopy procentowe w Polsce mają znów pójść w górę. To oznacza kolejny wzrost rat kredytów!Rada Polityki Pieniężnej już jutro (w środę) ma podjąć decyzję dotyczącą stóp procentowych. Ekonomiści przewidują kolejną podwyżkę. Przeważająca część ekspertów zakłada wzrost stopy referencyjnej o 0,75 punktu procentowego do poziomu 6 procent.

W przypadku podwyżki stopy referencyjnej o 75 punktów bazowych rata kredytu na 300 tys. zł zaciągniętego na 25 lat rośnie o ok. 150 zł.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Orlen 8.06.2022

Ludzie w końcu wyjdą na ulicę!!! Kogo stać na takie podwyżki ! Nie mam hipoteki , żal tych młodych ludzi . Oczywiście że wiedzieli na co się piszą, zapewnienia naszego Państwa uświadamiały jakim to jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym . Każdy chciał mieć swoje M . A teraz rząd się śmieje i liczy wplywy do swojej kasy i banków.

Zgłoś

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności