Dziś jest wtorek, 30 maja
Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Niespodziewany cios dla PiS w Telewizji Trwam! Kaczyński może być wściekły

10.06.2022
0

Na antenie Telewizji Trwam padły bardzo niepochlebne słowa o rządach Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony...Telewizja Trwam wraz z Radiem Maryja stanowią trzon medialny imperium ojca Tadeusza Rydzyka z Torunia. Za wsparcie partii rządzącej grupa otrzymuje ogromne środki pieniężne z budżetu państwa.

Trudno więc oczekiwać, żeby na antenie wspomnianych mediów pojawiały się krytyczne treści pod adresem partii rządzącej. Tym razem stało się jednak inaczej. Ekonomista w ostrych słowach skrytykował politykę ekonomiczną rządu PiS.

W maju inflacja w Polsce wyniosła 13,9 proc. To najwyższa wartość od 24 lat. Ekonomista dr Grzegorz Piątkowski na antenie TV Trwam stwierdził, że "Polska w dużej części sama się wpędziła w inflację".

- Tarcza antyinflacyjna niestety jedynie w niewielkim stopniu zwalcza realne skutki inflacji. Dodatkowo, przez model jej ustrukturyzowania, niestety jest dodatkowym czynnikiem inflacjogennym. Podstawową kwestią związaną z inflacją jest jej geneza, czyli działania rządu polegające na zamykaniu biznesów i dodruku pustego pieniądza. W takiej sytuacji trudno było oczekiwać, że inflacja będzie niska - powiedział dr Grzegorz Piątkowski na antenie TV Trwam.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Najnowsze wiadomości

Polub stronę na Facebooku
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2023
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności