Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

35-latek podejrzany o powieszenie psa na drzewie został zatrzymany. Co mu grozi?

16.10.2019 o 19:00
2

Zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 35-letni mieszkaniec gminy Grodków. Podejrzewany w chwili zatrzymania w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjantom tłumaczył, że ze swoim psem może robić co mu się podoba.



W niedzielę do dyżurnego z grodkowskiego komisariatu zadzwoniła mieszkanka jednej z miejscowości w gminie. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że podczas spaceru na obrzeżach miejscowości zauważyła martwego psa.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali zgłaszającą, która wskazała wiszące na drzewie zwierzę. Grupa dochodzeniowo-śledcza dokonała oględzin i zabezpieczyła ślady. Funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego i ustalili jego tożsamość. Natychmiast dotarli do wszystkich miejsc gdzie podejrzewany mógł przebywać i zatrzymali go w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości.

35-letni właściciel psa, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Nałożony na niego został 10-letni zakaz posiadania zwierząt.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

Piter17.10.2019 o 12:03

Na dobry poczatek wpi....... l mokrym powrozem a późnej znowu wpie...... l jeszcze bardziej mokrym powrozem a późnej do celi na trojkącik

Zgłoś
Kkk16.10.2019 o 19:25

10 latni zakaz? A później co, cudowne nawrócenie ? Co to w ogóle za wyrok, już widzę jak ktoś to będzie kontrolował

Zgłoś
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności