Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

Złodziej ukrył się przed policjantami na strychu. Strop tego nie wytrzymał i spadł prosto w ich ręce!

24.10.2019 o 19:35
0

Za włamania i kradzieże odpowie 29-letni mieszkaniec gminy Wólka. Mężczyzna włamywał się do zbiorników z paliwem, kradnąc łącznie kilkaset litrów oleju napędowego. Przed policjantami ukrył się na strychu. Na jego nieszczęście załamał się strop i wpadł wprost w ręce policjantów.Sygnały o kradzieżach paliwa z terenu budowy policjanci z komisariatu w Niemcach otrzymywali od ponad tygodnia. Pierwsze zgłoszenie dotyczyły przypadku, gdzie sprawca rozmontował przewody paliwowe i w ten sposób upuścił paliwo ze zbiorników maszyn.

Podczas kolejnego zdarzenia postanowił wywiercić dziury w zbiorniku koparki. W ten sposób napełnił kanistry, rozlewając większość paliwa na ziemię. Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kilka tysięcy złotych. Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Niemcach. Funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą tego czynu jest 29-letni mieszkaniec gminy Wólka. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie karany był więzieniem za podobne przestępstwa.

Wczoraj funkcjonariusze weszli na posesję mężczyzny. Podczas przeszukania w pewnym momencie usłyszeli trzask pękającego stropu, po czym, ku ich zdziwieniu ze strychu spadł poszukiwany 29-latek. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń i od razu trafił na komisariat. Podczas przesłuchania usłyszał dwa zarzuty w warunkach recydywy, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. W przypadku recydywy może zostać zaostrzona o połowę.

źródło: Policja Lubelska

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności