Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

Był poszukiwany w całej Europie. Policjanci po pościgu zatrzymali go w skradzionym audi!

26.10.2019 o 20:02
0

Policjanci żarskiej drogówki podjęli szybkie i dynamiczne działanie, aby odzyskać skradzione luksusowe Audi SQ5 warte 200 tys. złotych. Po podjętym pościgu zatrzymali uciekającego 54-latka i doprowadzili go do jednostki policji. Jak się okazało, mężczyzna był również poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.W środę policjanci żarskiego ruchu drogowego ruszyli w rejon miejscowości Zasieki, gdzie według informacji z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku granicę miał przekroczyć pojazd marki Audi SQ5 skradziony na terenie Niemiec.

Funkcjonariusze przemieszczając się drogą W-289 na trasie Chełm Żarski-Brody zauważyli jadący z przeciwnego kierunku opisany samochód, natychmiast zawrócili i ruszyli za nim. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, jednak kierujący audi nie zatrzymał się, przyspieszył rozpoczynając ucieczkę.

Skręcił w boczną drogę, przemieszczając się drogą gruntową przez nieużytki rolne, las, wjechał na podmokłą łąkę i od tego momentu uciekał pieszo. Nie dobiegł daleko, ucieczkę przerwali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 54-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania, a audi SQ5 warte ponad 200 tys. złotych skradzione zostało w nocy 22 na 23 października na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem i niezatrzymanie się do kontroli może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład bardzo dobrej współpracy służb. Kluczowe w tego typu działaniach jest szybki przekaz informacji i natychmiastowe podjęcie działań. Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu żarskich funkcjonariuszy możliwe było odzyskanie wartego ponad 200 tys. złotych luksusowego audi.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności