Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

13-latek zgwałcił i zabił 10-letnia dziewczynkę w Chinach. Dlaczego nie poniesie kary?

29.10.2019 o 14:08
0

13-latek zabił 10-letnią dziewczynkę, przedtem ją gwałcąc w dużym, chińskim mieście. Najprawdopodobniej nie poniesie on odpowiedzialności ze względu obowiązujące w Chinach prawo.

fot. HK01.com

19 października w 5-milionowym, chińskim mieście Dalian, które położone jest nad Morzem Żółtym, nieopodal granicy z Koreą Północną doszło do gwałtu i morderstwa na 10-letniej dziewczynce. Okazuje się, że sprawcą jest... 13-letni chłopiec! Jak donoszą media, znał on wcześniej swoją ofiarę i mieszkał w tej samej dzielnicy, co ona.

Po szkole zwabił on 10-latkę do swojego domu, gdzie dopuścił się gwałtu. Chwilę później dźgnął ją nożem i wyrzucił jej ciało do rowu. Policja wszczęła poszukiwania jeszcze tego samego dnia. Zmasakrowane ciało dziewczynki znaleziono kolejnego dnia.

Szokujący w całej sprawie jest fakt, że 13-latek nie poniesie za swój czyn żadnej odpowiedzialności. W chińskim systemie prawnym, w tym wieku nie można odpowiadać przez sądem za swoje czyny, bowiem minimalny wiek przy którym sprawca jest karany to 14 lat. Sprawa na tyle wstrząsnęła opinią publiczną, że prowadzona jest obecnie debata na temat zmiany obowiązującego prawa.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności