Dziś jest środa, 29 stycznia. Imieniny Franciszka, Zdzisława, Walerego.
Obserwuj nas na Facebooku!

Zielonogórski monitoring bezwzględny dla złodziejki. Okradła kolegę, z którym się bawiła

31.10.2019 o 20:17
0

Zaskakujący finał miało spotkanie towarzyskie w jednym z lokali w centrum Zielonej Górze, gdzie pewna kobieta wraz z mężem bawiła się w towarzystwie kolegi, którego później bezwzględnie okradła, wykorzystując jego stan upojenia alkoholowego. Dzięki czujności pracowników miejskiego monitoringu nie pozostała bezkarna.W minioną niedzielę tuż po godz. 1 w nocy, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Miejskiego Centrum Monitoringu o kradzieży portfela na deptaku.

Jak się okazało, pracownicy centrum podczas swojej pracy zauważyli na deptaku kilka osób – kobietę i trzech mężczyzn, których zachowanie świadczyło o tym, że są pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn prowadził drugiego, a trzeci z mężczyzn i kobieta szli obok. Pracownicy monitoringu, mając już doświadczenie w takich sytuacjach, postanowili się im przyjrzeć, aby sprawdzić czy np. nie będą się dopuszczać aktów wandalizmu, co niestety zdarza się osobom będącym pod wpływem alkoholu.

W pewnym momencie pracownicy zauważyli na ekranie, że kobieta wykorzystując chwilę nieuwagi, wyjmuje z tylnej kieszeni spodni prowadzonego nietrzeźwego mężczyzny portfel. Ten był w takim stanie upojenia alkoholowego, że nawet tego nie zauważył. Gdy kobieta chciała schować portfel do kieszeni, wypadł jej na ziemię, a ona podniosła go i dyskretnie schowała. W pewnym momencie prowadzący i prowadzony, już bez portfela, usiedli na ławce.

W pewnej chwili kobieta odchodzi od siedzących i idzie w ustronne miejsce. To prawdopodobnie wtedy wyjęła z portfela pieniądze: ok. 2 tys. zł i 300 Euro, a portfel z dokumentami wyrzuciła, po czym wróciła do swoich towarzyszy.

Po chwili do grupki podjechali zaalarmowani policjanci. W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia, mundurowi znaleźli przy kobiecie pieniądze, a następnie wyrzucony przez nią portfel. Zarówno 32-latka jak i jej 34-letni towarzysz, który prowadził pokrzywdzonego, zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 34-latka przesłuchano w charakterze świadka, natomiast 32-letnia kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Zielonej Górze

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności