Dziś jest środa, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
Obserwuj nas na Facebooku!

Ukradł flagę Polski z budynku... komendy policji. 49-latkowi grozi teraz do 10 lat więzienia!

14.11.2019 o 19:52
0

W Święto Narodowe nie miał flagi państwowej. Postanowił ją zabrać z budynku Posterunku Policji w Miłakowie bo jak tłumaczył, była zawieszona dość nisko w porównaniu z innymi budynkami. Teraz ze swojego zachowania odpowie przed sadem. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.11 listopada w Święto Narodowe pewien mieszkaniec Miłakowa podszedł pod Posterunek Policji w Miłakowie i zabrał wiszącą na budynku flagę państwową. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Widział to również pracownik cywilny tego posterunku. Mężczyzna poszedł za 49-latkiem i nakazał mu zwrócić flagę lecz mieszkaniec Miłakowa nie chciał tego zrobić. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina.

Pracownik posterunku odzyskał flagę, którą znów zawiesił na budynku. Następnego dnia o całym zdarzeniu poinformował policjantów, którzy postanowili zatrzymać niesfornego mieszkańca Miłakowa. 49-latek w miniony wtorek trafił do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego aby 49-latkowi przedstawić zarzut kradzieży rozbójniczej.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić swojego zachowania a wszystko zrzucił na zbyt dużą ilość wypitego alkoholu.

49-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności