Dziś jest środa, 22 stycznia. Imieniny Anastazego, Wincentego, Gaudentego.
Obserwuj nas na Facebooku!

Licealista palił papierosa i wpadł w trakcie kontroli. Nie wiedział, którą podrobioną legitymacją ma się posłużyć

15.11.2019 o 19:56
0

Nietypowa interwencja strażników miejskich z Warszawy. Nastolatkowie poszli "na dymka", a jeden z nich nie wiedział, którą podrobioną legitymacją ma się posłużyć.Używanie sfałszowanych dokumentów jest przestępstwem. Można mieć przez to nieprzyjemności, nawet jeśli do podrobienia doszło z błahego powodu.

Przekonał się o tym nastolatek z Liceum Ogólnokształcącego przy Kiwerskiej w, który we wtorek wraz z kolegami wyskoczył ze szkoły ?na dymka?.

Nie spodobało się to patrolowi szkolnemu, który prowadził obserwację w tym rejonie. Gdy funkcjonariusze poprosili młodzież o dokumenty, jeden z chłopców dał im wybór - między legitymacją z rokiem urodzenia 2005 i inną, z rokiem 2004, w której data została przerobiona. Podobnie jak cyferka w numerze PESEL. Jak wyjaśnił chłopak - postarzył się 2 miesiące temu, aby móc wejść na imprezę w klubie.

- Używanie sfałszowanych dokumentów jest przestępstwem - funkcjonariusze nie mieli wyboru. Podrobiona legitymacja została zatrzymana, a młodzieniec trafił na komendę, gdzie policjanci prowadzili wobec niego dalsze, przewidziane prawem czynności - informuje Straż Miejska m. st. Warszawy.

źródło: Straż Miejska m. st. Warszawy

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności