Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

Chciał sprawdzić, jaki będzie hałas. Petardą spowodował straty na ogromną kwotę!

16.12.2019 o 13:09
1

Piscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o zniszczenie dwóch domów na terenie miasta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna wrzucił do niezamieszkałego budynku petardę, wzniecając pożar, który objął bliźniaczy dom.Do tego bardzo groźnego zdarzenia doszło nocą z wtorku na środę, z 10 na 11 grudnia 2019 r., w Piszu. Wtedy to na ul. Jagiełły wybuchł pożar. Zniszczone zostały dwa budynki, w tym pustostan i budynek mieszkalny. Na szczęście mieszkańcy w porę opuścili swój dom.

Wykonując czynności w sprawie pożaru piscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pisza, podejrzanego o dokonanie tego zniszczenia mienia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że zatrzymany wrzucił petardę do pustostanu, czym najprawdopodobniej wzniecił pożar. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób ?sprawdzić jaki będzie hałas, jak ona wystrzeli?. Mężczyzna wiedział, że w budynku tym nie ma żadnych osób. Pożar objął jednak swoim zasięgiem także bliźniaczy zamieszkały budynek. Na szczęście jego lokatorzy w porę go opuścili, dzięki czemu nikt nie odniósł obrażeń. Niestety nie udało uratować się ich mienia. Straty jakie powstały w wyniku pożaru oszacowane zostały na kwotę 600 000 złotych.

Mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W sprawie tej prowadzone jest śledztwo.

Za popełnienie przestępstwa zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku jest ona zaostrzona z uwagi na zniszczenie mienia znacznej wartości. Oznacza to, że 32-latkowi grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Miana25.12.2019 o 08:13

DEBIL !!!!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności