Dziś jest niedziela, 29 marca. Imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa.
Obserwuj nas na Facebooku!

Śmiertelny wypadek drogowy w Nowy Rok. Nie żyje 21-letni kierowca audi. Jak doszło do zdarzenia?

4.01 o 12:56
2

Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Nowy Rok na drodze K-22 pomiędzy miejscowościami Przyłęg, a Strzelce Krajeńskie. Niestety w jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, a dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala.Do wypadku doszło 1 stycznia około godziny 16:30 niedaleko Przyłęgu. To tutaj czołowo zderzyły się dwa pojazdy: osobowe audi i dostawczy mercedes. Siła uderzenia była na tyle silna, że auta uległy właściwie kompletnemu zniszczeniu.

Niestety, pomimo błyskawicznej interwencji służb, na miejscu zginął 21-letni kierowca audi. Pasażerka tego samochodu oraz 72-letni kierowca mercedesa zostali przewiezieni do szpitala. Z uwagi pracę jaką na miejscu miały do wykonania służby, droga była przez kilka godzin nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy. Około godziny 21 ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci i prokurator.

- Policjanci przypominają, że wielu tragediom na drodze można uniknąć. Podstawową zasadą jest jednak dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze oraz zachowanie rozsądku i koncentracji. Szczególnie istotne są to czynniki przy warunkach jakie panują zimą. Mimo, że ta nie jest specjalnie surowa, to należy pamiętać, że przez większość doby jest ciemno, a nawierzchnia może być śliska. Zatem uważajmy i bądźmy ostrożni - apelują mundurowi.źródło: KPP Strzelce Kraj.

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

mm5.01 o 19:09

tak długo, jak dlugo młodzi kierowcy nie będą mieli ograniczenia mocy samochodów, tak gługo bedą niebezpieczni.... w krajach od nas lepiej rozwinietych po prostu pierwsze 2-3 lata od momentu zdania egzaminu, gdy mlody chce zarejestrować auto o mocy ponad 50KM zapłaci 300-500% stawki ubezpieczenia....

Zgłoś
jerry4.01 o 13:52

Tacy młodzi kierowcy, to śmierć na drodze. Wsiadają w szybkie i silne auta, a potem tragedia i płacz rodziny. Jeżeli sam zginie, to tylko jedna rodzina płacze, a jak zabije pasażera, czy innego kierowcę, to jest tragedia dla wszystkich. Młodzi powinni mieć bardziej restrykcyjne przepisy. Jak do roku, po otrzymaniu prawa jazdy, otrzyma 2-3 mandaty za prędkość lub łamanie przepisów, powinien być kierowany na dodatkowy kurs psychologiczny i powtórny egzamin. Jeżeli w przeciągu 3 lat od otrzymania prawa jazdy, ponownie popełni wykroczenia lub przestępstwa, zatrzymać pj. na okres 2-3 lat. Młodzi, niedoświadczeni kierowcy- ŚMIERĆ NA DRODZE

Zgłoś
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności