Dziś jest poniedziałek, 30 marca. Imieniny Amelii, Kwiryna, Dobromira.
Obserwuj nas na Facebooku!

Uważajcie! Pies polizał swoją właścicielkę, przez co trzeba było jej amputować nogi. Wiemy, dlaczego!

4.01 o 13:21
0

Uważajcie, nie wszyscy ludzie są odporni na bakterie obecne w ślinie psów i kotów. Tak było w przypadku kobiety ze Stanów Zjednoczonych, której amputowano kończyny po polizaniu rany na ciele przez jej psa!W amerykańskim stanie Ohio kobiecie amputowano nogi po tym jak w jej ciele rozwinęła się gangrena spowodowana przez bakterie Capnocytophaga. Lekarze uważają, że infekcja rozwinęła się po tym jak jej pies polizał niewielkie zadrapanie obecne na jej ręce.

Lekarze, żeby ocalić życie kobiety, najpierw usunęli liczne skrzepy w rękach i nogach, które powodowały gangrenę i śmierć tkanek. Okazało się, że niewiele to pomogło... Konieczna była decyzja o amputacji.

Skąd taka reakcja organizmu poszkodowanej? Okazuje się, że blisko trzy czwarte zwierząt domowych - psów i kotów ma obecną w ślinie bakterię Capnocytophaga.

Zdecydowana większość ludzi, do których układu krwionośnego dostanie się bakteria nie choruje. Nie dotyczy to jednak wszystkich osób... W tym przypadku było jednak inaczej.

Lekarze podkreślają, że zagrożone są osoby starsze i z osłabionym układem odpornościowym. Co ciekawe, nieodporne na bakterię mogą być też osoby z wirusem HIV, przyjmujące niektóre leki, a nawet alkoholicy.

Jak uchronić się przed zachorowaniem? Przede wszystkim dmuchać na zimne i unikać kontaktu śliny psa i kota ze swoją krwią, a także dokładnie myć ręce po zabawach z czworonogiem!

rd, źródło: insider.com

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności