Dziś jest niedziela, 29 marca. Imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa.
Obserwuj nas na Facebooku!

Zatrzymano sprawców usiłowania zabójstwa. To szokujące, co robili z 24-latkiem!

6.01 o 15:09
0

Patrol zauważył na chodniku leżącego 24- letniego mężczyznę, który miał rany kłute w okolicy lędźwiowej oraz kręgosłupa.Nie wiadomo jak zakończyłaby się cała sytuacja, gdyby policjanci z komisariatu w Libiążu 2 stycznia br. około godz. 1:30 nie przejeżdżali ul. Sikorskiego. Patrol zauważył tam na chodniku leżącego mężczyznę.

Z uwagi na niską temperaturę panującą na zewnątrz policjanci zatrzymali się i podeszli do niego. Z mężczyzną był utrudniony kontakt z uwagi na jego stan wskazujący na spożycie alkoholu oraz z uwagi na... obrażenia ciała. Mężczyzna miał rany kłute w okolicy lędźwiowej oraz kręgosłupa. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia policjanci monitorowali funkcje życiowe 24-latka.

Na miejsce skierowano śledczych. Przeprowadzono oględziny i penetrację terenu. W okolicy miejsca zabezpieczono nóż. W momencie, gdy ranny poddawany był zabiegowi chirurgicznemu w szpitalu, kryminalni i dzielnicowi z miejscowego komisariatu w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali w Libiążu 55-letniego mężczyznę współpodejrzanego o udział w napaści na pokrzywdzonego. Do zatrzymania drugiego z napastników (41-latka) doszło 3 stycznia na Śląsku.

4 stycznia obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Ponadto 41-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Życiu pokrzywdzonego nie zagraża niebezpieczeństwo, przebywa w szpitalu.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności