Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

Agresywny i pijany wandal kierował samochodem. Znamy kulisy akcji świadków i policji

7.01 o 15:28
0

Wywiadowcy z łódzkiej komendy policji zatrzymali 30-letniego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna na skrzyżowaniu w centrum miasta, podbiegł do innego użytkownika drogi i uszkodził mu samochód kijem bejsbolowym. W ujęciu agresora policjantom pomógł właściciel uszkodzonego auta oraz przypadkowy świadek.3 stycznia 2020 roku około godziny 21.00, policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zostali skierowani przez dyżurnego miasta na skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Kilińskiego. Tam zgłaszający zatrzymał kierowcę, który mógł być pod wpływem alkoholu. Dojeżdżając na miejsce interwencji policjanci zobaczyli dwóch mężczyzn goniących trzeciego w kierunku ulicy Orlej. Wywiadowcy domyślili się, że chodziło o ich interwencję i dołączyli do pościgu.

Po chwili zatrzymali 30-letniego kierowcę citroena. Z rozmowy z poszkodowanym wynikało, że na skrzyżowaniu kierujący citroenem wysiadł ze swojego auta i trzymając w dłoniach kij bejsbolowy uderzał nim w karoserię samochodu 39-latka. Podczas zatrzymania 30-latek był bardzo agresywny i wulgarny. Nie był skłonny do współpracy i nie stosował się do pleceń policjantów. Okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Moze również odpowiedzieć za uszkodzenie mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności