Dziś jest sobota, 30 maja. Imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława.
Obserwuj nas na Facebooku!

Jest tylko jedna decyzja, którą może podjąć prezydent Trump ws. ataku Iranu. Wkrótce orędzie do narodu!

8.01 o 11:04
0

Świat czeka na orędzie prezydenta USA Donalda Trumpa, który ma się wypowiedzieć na temat nocnego ataku sił Iranu na bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku.

fot. WhiteHouse.gov

W nocy czasu polskiego doszło do ataku rakietowego Iranu na wojska Stanów Zjednoczonych, stacjonujące w Iraku. Zaatakowane zostały dwie bazy wojskowe. Wszystko z powodu odwetu Iranu za śmierć generała Kasema Sulajemaniego, którego zabito na podstawie decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa.

Wiadomo już, że w nocnych atakach nikt nie ucierpiał. Co prawda Iran twierdzi, że zabito aż 80 osób, ale opowieści te należy uznać jedynie za wytwór propagandy.

Póki co nie wiadomo jak na nocny atak zareagują Stany Zjednoczone. Szykowane jest orędzie prezydenta Donalda Trumpa, które najprawdopodobniej wygłosi rano w Waszyngtonie (minus 6 godzin względem czasu w Warszawie). Tak więc po południu czasu polskiego będzie już wiadomo, co dalej w sprawie konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Warto wskazać, że Iran w przypadku kolejnej reakcji USA zapowiedział atak na Hajfę w Izraelu i Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Z pewnością oznaczałoby to reakcję tych państw, a w efekcie kolejną reakcję Iranu. Jest to o tyle groźne, że Izrael należy do państw posiadających broń atomową.

Tymczasem Iran zapowiada, że jest w stanie wystrzelić w ciągu jednej chwili aż 15 tysięcy (!) rakiet, co może stanowić śmiertelne zagrożenie dla sojuszników USA w regionie, bowiem żaden system antyrakietowy nie jest w stanie przechwycić takiej liczby pocisków (!).

Wielu komentatorów sugeruje prezydentowi USA, żeby w obliczu braku ofiar ataku Iranu na amerykańskie bazy, nie podejmować żadnych działań odwetowych.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Obserwuj nas
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności