Dziś jest czwartek, 22 października
Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Poszedł siedzieć za to, co chciał zrobić śpiącemu koledze. Przerażające ustalenia policji!

26.07
0

66-letni wadowiczanin, który usiłował pozbawić życia swojego znajomego usłyszał zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.We wtorek, wadowiccy policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który na jednej z posesji w Wadowicach, usiłował dokonać zabójstwa 52-letniego współlokatora. W nocy z 20 na 21 lipca, 66-latek zaatakował leżącego w łóżku znajomego, raniąc go nożem w okolicy karku, powodując ranę ciętą o długości około 15 cm.

52-latkowi udało się wytrącić sprawcy nóż i uciec z mieszkania. Trafił do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.
Powiadomieni o przestępstwie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu zdarzenia oględziny.

Następnie w Prokuraturze Rejonowej w Wadowicach przedstawiono 66-letniemu mieszkańcowi Wadowic zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Kodeks karny przewiduje za usiłowanie zabójstwa taką samą karę jak za zabójstwo, czyli pozbawienie wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności, jednak o jej wysokości w tym przypadku zadecyduje sąd.

źródło: KWP w Krakowie

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. Pilna wiadomość ministra do wszystkich Polaków. Zacznie się już w przyszłym tygodniu, trzeba być gotowym, katastrofalne informacje

2. Rząd okłamuje Polaków ws. epidemii koronawirusa? Polska lekarka ujawnia szokującą prawdę, to co ma się stać wkrótce przeraża

3. Już w najbliższy czwartek ogromne zmiany dla milionów Polaków, znamy szczegóły, jest bardzo źle

4. Premier Morawiecki mówi o nowych restrykcjach. Polacy będą wściekli, czy to konieczność? Znamy szczegóły

5. Wraca zdalne nauczanie? Najnowsza informacja rzecznika rządu. Dziś decyzje, co z milionami uczniów

6. Premier ogłosił ogromną zmianę, wkrótce wejdzie w życie, decyzja została już podjęta. Znamy szczegóły, przeczytajcie koniecznie!

7. Rząd szykuje się do ponownego lockdownu w całej Polsce? Niepokojące słowa, zupełnie nowa narracja władzy

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności