Dziś jest poniedziałek, 23 listopada
Imieniny Adeli, Klemensa, Orestesa

Nadchodzi III wojna światowa?! Po czyjej stronie stanie Polska? Wiemy, co mówią porozumienia

28.07
0

Chińskie reżimowe media ostrzegają przed wojną ze Stanami Zjednoczonymi. W przypadku ewentualnego konfliktu - po czyjej stronie stanie Polska?Stany Zjednoczone i Chiny to dwa mocarstwa atomowe. Od pewnego czasu konkurują ze sobą na polu ekonomicznym i militarnym. Tymczasem chiński reżimowy "The Global Times" opublikował artykuły, w których otwarcie mówi się o możliwej wojnie z USA. Przekonuje przy tym, że konfrontacja tych państw jest "nieunikniona" bez względu na wynik nadchodzących wyborów prezydenckich w Stanach.

Jako miejsce ewentualnego starcia wymienia się Morze Południowochińskie. Według analizy think tanku "Warsaw Insitute", strona chińska podkreśla, że nie chce wojny, a winę za jej rozpoczęcie będą ponosili Amerykanie.

Warto przy tym zaznaczyć, że Polska, podobnie jak USA, są członkami NATO. Przepisy mówią wyraźnie o solidarności krajów w przypadku działań wojennych. - Artykuł 5. Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie, jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego - czytamy w dokumencie.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności