Dziś jest wtorek, 27 lipca
Imieniny Natalii, Aureliusza, Jerzego

Pilne wystąpienie premiera. Morawiecki mówi o nowych obostrzeniach i apeluje do wszystkich Polaków

11.09.2020
0

Premier Mateusz Morawiecki skierował do Polaków ważne słowa. Chodzi o nowe obostrzenia i zachowanie obywateli w czasie epidemii koronawirusa.Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje dotyczące restrykcji w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, jak również skierował kilka ważnych apeli do Polaków. Szef rządu przekonuje, że do końca października nie będzie zmian, jeśli chodzi o organizację wesel.

Morawiecki przyznał przy tym, że noszenie maseczek jest uciążliwe i zaapelował, żeby nie nazywać tego "cyrkiem". - Tam gdzie możemy, tam gdzie nie ma dystansu społecznego, tam starajmy się je nosić. Nie jest to idealny sposób, który nas zabezpiecza, ale wirusolodzy mówią, że pomaga, więc starajmy się to stosować. Epidemia jest i ona jest groźna. Popatrzmy, co się dzieje z powrotem w Hiszpanii. Średnio dziennie znowu umiera tam ponad 70 osób, a liczba zakażeń we Francji i w Hiszpanii to znowu kilka tysięcy dziennie. Naprawdę dmuchajmy na zimne - zaapelował.

Czy będą kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa? - Musimy znaleźć złoty środek, najlepsze rozwiązania, które w najmniej uciążliwy sposób będą obciążały społeczeństwo, ale jednocześnie będą najbardziej pomagały przy prewencji wobec koronawirusa - odpowiada premier, informując jednocześnie, że imprezy masowe będą "odmrażane na samym końcu".

- Musimy dać społeczeństwu i gospodarce oddychać, funkcjonować, działać, pracować. Nie chcę, żebyśmy wracali do lockdownu, chciałbym tego uniknąć, a jeżeli obostrzenia, to w niewielkim rozmiarze, po to żeby służba zdrowia mogła normalnie pracować, a gospodarka, żeby wróciła na normalne tryby. Ta kombinacja priorytetów wyznacza kierunek naszych działań - stwierdził premier.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polub stronę na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych, najnowszych wiadomości oraz informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2021
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności