Dziś jest środa, 23 września
Imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Niebezpieczna sytuacja w niedużej miejscowości, dzieci są w szoku! Napadł na uczniów pod szkołą

15.09
0

Policjanci zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę, który groził uczniom i jednemu z nich zabrał telefon komórkowy. Niewiarygodna historia.Kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie podejrzanemu o rozbój. Dzielnicowi z Olszyny szybko namierzyli mężczyznę, który przemocą i groźbami zmusił pokrzywdzonego do wydania telefonu komórkowego. Sprawca czynu na wniosek Prokuratora został aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny lubańskiej policji w miniony piątek otrzymał zgłoszenie o rozboju dokonanym na dwóch małoletnich w pobliżu jednej ze szkół na terenie gminy Olszyna. Z informacji wynikało, że sprawca ukradł telefon kradzieży komórkowy jednego z chłopców. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podający się za policjanta podszedł do chłopców i grożąc pozbawieniem życia, szarpiąc i ciągnąc za ręce i ubrania jednocześnie okazując przy tym schowany za paskiem spodni przedmiot wyglądem przypominający broń nakazał jednemu z nich oddać telefon komórkowego. Bezbronni i zastraszeni małoletni o zaistniałym fakcie powiadomili dyrekcje placówki edukacyjnej, która natychmiast powiadomiła policję.

Już na podstawie pierwszych informacji funkcjonariusze wstępnie wytypowali sprawcę rozboju. Do działań zaangażowany został przewodnik z psem służbowym oraz przekazano informacje o zdarzeniu innym patrolom celem zatrzymania mężczyzny. Dzięki dobremu rozpoznaniu podległego rejonu dzielnicowi z Olszyny, już kilka minut po zdarzeniu zatrzymali 36- letniego mężczyznę z powiatu oleśnickiego. Przy podejrzanym policjanci znaleźli przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony. Telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego został odzyskany.

Funkcjonariusze policji w przedmiotowej sprawie zebrali obszerny materiał dowodowy na podstawie, którego Prokuratura Rejonowa w Lubaniu wnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Podejrzany odpowie za rozbój, naruszenie nietykalności cielesnej oraz zmuszenie przemocą innej osoby do określonego zachowania. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Lubaniu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń / Policja Lubańska

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. Wkrótce wróci zdalne nauczanie dla wszystkich uczniów w Polsce? Mamy najnowsze informacje

2. 14-latek w stanie krytycznym ze zmiażdżoną miednicą i raną głowy. Przejechał po nim pociąg, porażające szczegóły!

3. Wiceminister zdrowia o nauce w szkołach. Właśnie spełnia się czarny scenariusz, wiadomo co dalej

4. PILNE! Próba zamachu na prezydenta, wstrząsające szczegóły, mamy najnowsze informacje

5. PiS pójdzie na wojnę z kobietami? Szokująca próba zmiany ważnego prawa

6. Z ostatniej chwili! Właśnie weszła w życie zmiana w uciążliwym zakazie dla wszystkich Polaków, znamy szczegóły

7. Ważne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. To może dotyczyć każdego z nas, problem narasta!

8. Minister zdrowia przekazał dziś złe wiadomości. Dotyczą wszystkich Polaków, to było nieuniknione

9. Bardzo dużo nowych zakażeń, nie żyje kolejnych 18 osób! Dramatyczne dane ministerstwa, mamy pełny raport

10. Sensacyjne doniesienia mediów. Zapadła decyzja w sprawie przyszłości Zbigniewa Ziobry, padło nawet nazwisko następcy

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności