Dziś jest czwartek, 22 października
Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Nie uwierzycie, do kiedy ma być obowiązkowe noszenie maseczek i zachowanie restrykcji. Polacy będą wściekli!

18.09
0

Do kiedy może być obowiązkowe noszenie maseczek i zachowanie restrykcji? Nie będziecie zadowoleni z tych informacji!Szacuje się, że koronawirus spowodował dotąd 900 tysięcy zgonów ludzi na całym świecie. Chorobę zdiagnozowano na ten moment u blisko 30 milionów osób! Zdaniem naukowców, jedyną szansą na zatrzymanie pandemii jest wynalezienie skutecznej szczepionki. Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), sytuacja nie wróci jednak do normy zaraz po jej wprowadzeniu na rynek.

- Wielu ludzi uważa, że w styczniu 2021 roku szczepionka na koronawirusa będzie dostępna na całym świecie i wszystko się ustabilizuje. To tak nie zadziała - mówi przedstawicielka WHO Soumya Swaminatham, cytowana przez "South China Morning Post".

Zdaniem specjalistki, nie należy się spodziewać, że liczba dawek preparatu będzie na tyle duża, aby sytuacja unormowała się przed 2022 rokiem.

Suomyi Swaminatham twierdzi, że do połowy 2021 roku uda się zgromadzić jedynie setki milionów dawek szczepionki. Zdaniem przedstawielki WHO to zbyt mało, by zrezygnować z dotychczasowych obostrzeń sanitarnych.

Oznacza to, że obowiązek zachowania dystansu społecznego oraz noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych może zostać utrzymany aż do 2022 roku. Wtedy to WHO przewiduje zgromadzenie co najmniej 2 miliardów szczepionek, co może pozwolić na zahamowanie pandemii COVID-19.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. Pilna wiadomość ministra do wszystkich Polaków. Zacznie się już w przyszłym tygodniu, trzeba być gotowym, katastrofalne informacje

2. Rząd okłamuje Polaków ws. epidemii koronawirusa? Polska lekarka ujawnia szokującą prawdę, to co ma się stać wkrótce przeraża

3. Już w najbliższy czwartek ogromne zmiany dla milionów Polaków, znamy szczegóły, jest bardzo źle

4. Premier Morawiecki mówi o nowych restrykcjach. Polacy będą wściekli, czy to konieczność? Znamy szczegóły

5. Wraca zdalne nauczanie? Najnowsza informacja rzecznika rządu. Dziś decyzje, co z milionami uczniów

6. Premier ogłosił ogromną zmianę, wkrótce wejdzie w życie, decyzja została już podjęta. Znamy szczegóły, przeczytajcie koniecznie!

7. Rząd szykuje się do ponownego lockdownu w całej Polsce? Niepokojące słowa, zupełnie nowa narracja władzy

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności