Dziś jest środa, 28 października
Imieniny Szymona, Tadeusza, Judy

PiS pójdzie na wojnę z kobietami? Szokująca próba zmiany ważnego prawa

20.09
0

Okazuje się, że już niedługo prawo może zostać zmienione tak, aby zdelegalizować zabiegi aborcji.Do tej pory w Polsce m.in. fundacja "Pro-Prawo do Życia" i podobne organizacje organizowały m.in. akcje bilboardowe, pikiety, przejazdy ciężarówki. W trakcie akcji używano drastycznych zdjęć, przedstawiających martwe płody.

Organizacja od dawna domaga się zaostrzenia prawa w taki sposób, aby zakazać wykonywania takich zbiegów w całym kraju, nie tylko w oleśnickiej lecznicy. Jak informuje oko.press, istnieje duża możliwość, że tak się właśnie stanie.

Portal przypomina, że w grudniu 2019 roku 119 posłów i posłanek PiS, Konfederacji, Kukiz?15 podpisało się pod wnioskiem o uznanie przesłanki embriopatologicznej (gdy "badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu"), za niezgodną z konstytucją.

Posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie odbędzie się w przyszłym miesiącu. - Chociaż decyzję podejmuje teoretycznie Trybunał Konstytucyjny, oczywistym jest, że w rzeczywistości o kształcie wyroku decyduje prezes PiS. Julia Przyłębska nie umieściłaby wniosku na wokandzie bez zgody Kaczyńskiego. Zabieg ze scedowaniem decyzji na organ teoretycznie apolityczny ma w założeniu PiS zdjąć odpowiedzialność z partii rządzącej i storpedować masowe protesty kobiet - prognozuje oko.press i zauważa przy tym, że nie znajdujemy się obecnie w okresie przedwyborczym, więc Prawo i Sprawiedliwość nie musi walczyć o głosy obywateli przy kontekście kontrowersyjnych propozycji zmian.

rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. W piątek wejdą w życie drakońskie obostrzenia? Nie wyjdziemy z domów, a gospodarkę czeka całkowity lockdown?

2. Szokujące informacje! Polski rząd wysyła wojsko na ulice. Żołnierze wystąpią przeciwko Polakom?

3. Już jutro odczujemy nową restrykcję rządu. Bardzo surowe prawo dotyczy milionów osób, uważajcie na kary!

4. Minister nagle zabrał głos w sprawie lockdownu i kolejnych obostrzeń. Bardzo złe wieści dla Polaków, wszystko stało się jasne

5. Złe informacje w sprawie zakazu dla wszystkich Polaków w sklepach. Morawiecki zabrał głos, wiele osób będzie wściekłych

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności