Dziś jest czwartek, 22 października
Imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Ważne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. To może dotyczyć każdego z nas, problem narasta!

23.09
0

Ważne ostrzeżenie Ministerstwa Zdrowia. To może dotyczyć każdego z nas!Ministerstwo zdrowia wydało ostrzeżenie przed groźnymi nowotworami. Nowotwory narządów głowy i szyi powstają w obrębie wargi, jamy ustnej, gardła (część nosowa, ustna i krtaniowa), krtani, zatok przynosowych, struktur oczodołów i gruczołów wydzielających ślinę oraz uszu. Mózg oraz przełyk i tarczyca znajdują się w obrębie głowy i szyi, ale nowotwory pochodzące z wymienionych narządów są klasyfikowane oddzielnie.

Złośliwe nowotwory narządów głowy i szyi są rocznie w Polsce rozpoznawane u niemal 7 000 osób (około 3-krotnie częściej u mężczyzn) – stanowią około 5% wszystkich nowotworów złośliwych. Najczęściej (około 95%) – wśród złośliwych nowotworów głowy i szyi – występują raki płaskonabłonkowe. Liczba zachorowań na raki jamy ustnej i gardła zwiększa się w ostatnim czasie, a – równocześnie – zmniejsza się częstość występowania raków krtani.

- Pamiętać trzeba, że wykrycie raka narządów głowy i szyi w stadium wczesnym stwarza szansę całkowitego wyleczenia – nie należy lekceważyć wymienionych wcześniej objawów - mówi prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, krajowy konsultant w dziedzinie onkologii klinicznej.

Ministerstwo zdrowi ostrzega przed groźnymi objawami. Są to zgrubienie i owrzodzenie w obrębie błon śluzowych, krwawienie i nieprzyjemny zapach z ust, ból i trudność podczas połykania, uczucie obecności ciała obcego w gardle, chrypka, powiększenie węzłów na szyi. - Może to być pierwszy symptom nowotworu głowy i szyi - ostrzegają pracownicy ministerstwa. Jeżeli jeden z wymienionych objawów utrzymuje się dłużej niż trzy tygodnie, należy zgłosić się do lekarza!rd

Udostępnij ten artykuł na FacebookuPrzejdź do strony głównej i zobacz więcej artykułów

Zobacz!

1. Pilna wiadomość ministra do wszystkich Polaków. Zacznie się już w przyszłym tygodniu, trzeba być gotowym, katastrofalne informacje

2. Rząd okłamuje Polaków ws. epidemii koronawirusa? Polska lekarka ujawnia szokującą prawdę, to co ma się stać wkrótce przeraża

3. Już w najbliższy czwartek ogromne zmiany dla milionów Polaków, znamy szczegóły, jest bardzo źle

4. Premier Morawiecki mówi o nowych restrykcjach. Polacy będą wściekli, czy to konieczność? Znamy szczegóły

5. Wraca zdalne nauczanie? Najnowsza informacja rzecznika rządu. Dziś decyzje, co z milionami uczniów

6. Premier ogłosił ogromną zmianę, wkrótce wejdzie w życie, decyzja została już podjęta. Znamy szczegóły, przeczytajcie koniecznie!

7. Rząd szykuje się do ponownego lockdownu w całej Polsce? Niepokojące słowa, zupełnie nowa narracja władzy

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Polityka jakości portalu
W dobie licznych fake newsów i niesprawdzonych informacji, dokładamy wszelkich starań do prezentowania rzetelnych i najnowszych informacji z Polski i ze świata.

Wiadomości czerpiemy z oficjalnych oraz własnych źródeł. W przypadku korzystania z innych materiałów zewnętrznych wiadomości potwierdzamy w co najmniej kilku źródłach.

Z nami jesteście dobrze poinformowani! Redakcja ExtraFakty.pl
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
ExtraFakty.pl © 2020
Kontakt / O nas / Regulamin / Polityka prywatności